Post Detail

Haberler

İş Akış Çözümü kullanmanın avantajları nelerdir?

post image

Dünya Ekonomik Forumunun 2018 yılında yayımladığı rapora göre değer yaratan yapıların yüzde 70den fazlası dijital platformlar üzerinden sağlayacak. İş gücü takip yazılımları da değer yaratan uygulamalar arasında bulunuyor. Peki, iş gücü takip yazılımı kullanmanın avantajları neler?

Ekonominin temel dinamiğini oluşturan işletmelerde iş gücü de adeta belkemiği işlevi görüyor. Dolayısıyla hangi görevi kim ne zaman nasıl yapacak sorularının net bir şekilde ortaya konması gerekiyor. Geçmişte bir kâğıt üzerinde oluşturulan iş takip çizelgesi modeli, teknolojinin yeniden kuralları yazdığı günümüzde beklentileri tam olarak karşılamıyor. Daha çok sayıdaki iş gücünü yönetmek iş gücü takip yazılımları ile mümkün oluyor.

Sınırlamalar kalkıyor

Mobil uyumlu arayüze sahip olan iş gücü takip yazılımları, iş gücünün zaman ve mekândan bağımsız yönetilmesine olanak tanıyor. Mobil cihaz üzerinden erişilebilen yazılımlar sayesinde gerekli tüm değişiklikler her an ve her yerden yapılabiliyor. Bu da maliyet avantajı ve esneklik sağlıyor. Mobil cihazlar, pandemi ile mücadele döneminde sağlığı ve sürdürülebilirliği aynı anda gözetmek için de fırsat yaratıyor.

Çalışma süresinin yönetimi

İşletmelerde kimi zaman belli yeteneklere sahip personellerin eksikliği kimi zaman dış faktörler gibi nedenlerle çalışma sürelerinde esnek olunabiliyor. Farklı çalışma süreli modeller personel planlaması bakımından karmaşık ve zorlayıcı olabiliyor. Bu noktada da bilgi teknolojileri avantaj sağlıyor. İş gücü takip sistemi ile çalışma süreleri önceden esnek şekilde planlanabiliyor. Bu sayede çalışanların motivasyonu artıyor ve yüksek üretkenlik elde edebiliyor.

İş Akışı kolaylaşıyor

İş gücü takip yazılımı sayesinde en fazla iş bitiren personel hangisi, hangi personel hangi zaman diliminde hangi işi bitirdi şeklindeki sorular yanıt buluyor. İş akış raporları sayesinde iş akışı kontrol altında tutulabiliyor. Çalışanların izin isteklerini sistem üzerinden bildirebilmesi hareket halindeki çalışanlara kolaylık sağlıyor.

Uçtan uca kontrol

İş gücü takip yazılımları sayesinde iş süreçlerinin tamamı takip edilebiliyor. Süreçlerin belirlenen kriterlere uygun olarak işleyip işlemediği kolaylıkla kontrol ediliyor. Süreçlerin kolaylaşması ve daha sağlıklı ilerlemesi müşteri memnuniyeti ve sadakatini artırırken çalışanlar ve yöneticiler başka iş kalemlerine odaklanmak için zaman kazanabiliyor. Üretkenlik arttığı gibi insan kaynaklı hatalar da azalıyor.

Logonun iş akışı için geliştirdiği Logo Flow çözümü; formları kullanıcı bazında özelleştirme, özelleştirilmiş raporlar sunma, otomatik süreç başlatma, web tabanlı kullanım, mobil cihazlar üzerinden erişim  gibi kullanıcı dostu özellikleriyle öne çıkıyor. Kurumsal Kaynak Planlama (ERP) ve insan kaynakları (HR) kategorilerindeki Logo çözümleriyle entegre çalışarak süreçleri ihtiyaca göre uyarlamayı sağlıyor.

 

Otomatik akış başlatma özelliğine sahip olan yazılım sayesinde hiyerarşi tanımlamaları, yetki devirleri ve vekâlet atamaları kolayca yapılıyor. E-posta bildirim özelliği sayesinde görevler veya planlamada oluşan değişiklikler anında öğreniliyor. Logo Flow, kağıt üzerinde yürütülen süreçlerde evrak kaybolması gibi durumların önüne geçiyor. Logo Flow mobil uygulama sayesinde zaman ve mekandan bağımsız yönetim sağlanıyor. Logo Flowun e-İmza entegrasyonu süreç içerisindeki onay adımlarının elektronik olarak imzalanmasını ve planlanan imzaların dijital ortamda toplanmasını sağlıyor.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gioco Responsabile su Classicaedintorni: La Nostra Priorità

Entra nel mondo del divertimento su https://classicaedintorni.com/ il tuo casinò online preferito dove l'azione non finisce mai.

× Size nasıl yardımcı olabiliriz?